Dow Corning

Dow Corning


Silikony

Międzynarodowy koncern Dow Corning jest wynalazcą i największym producentem silikonów. Silikony stanowią świetne uzupełnienie dla epoksydów i poliuretanów oferując wyśmienite parametry elektryczne w wysokich temperaturach oraz całkowitą niewrażliwość na wodę i większość chemikaliów.
W ofercie znajdują się niemal wszystkie typy silikonów:

  • składnikowe utwardzane wilgocią: na bazie octowej, oksymowej i alkoholowej od płynnych do tksotropowych past, w różnych kolorach
  • 1 składnikowe termoutwardzalne
  • 2 składnikowe kondensacyjne i addycyjne
  • silikony o twardościach od poniżej Sh5 do powyżej Sh70
  • lakiery Conformal Coating
  • zalewy, kleje i pasty termoprzewodzące
  • żele silikonowe, smary, promotory adhezji, silikony elektroprzewodzące i specjalne
  • termoutwardzalne silikony LSR i HCR (HTV)
  • odporne chemicznie fluorosilikony


 Żele i miękkie kompozycje dla delikatnych komponentów

Wiele urządzeń elektroniki jest zbyt delikatnych aby narażać je na bezpośrednią styczność z masą hermetyzującą. Firma Dow Corning proponuje szereg żelów silikonowych o różnej sztywności, które poza wysoką kompatybilnością i odpornością chemiczną posiadają także zdolność "Samoleczenia", uszkodzone miejsca zasklepiają się i nie dopuszczają do penetracji wilgoci. Szczególnie często żele stosowane są w przemyśle motoryzacyjnych, kolejach, transporcie i zastosowaniach morskich. W ofercie posiadamy także żele termoprzewodzące.


Lakiery i inne materiały dla elektroniki

Specjalnością Dow Corning są lakiery i materiały specjalistyczne. Wśród lakierów można znaleźć lakiery schnące (oparte na rozpuszczalnikach), lakiery utwardzane wilgocią (bezemisyjne, RTV) oraz lakiery termoutwardzalne. Materiały termoprzeowdzące (Thermal Management) stanowią także ważną grupę produktów. W ofercie znaleźć można pasty nieschnące o przewodnictwie 5 krotnie wyższym niż woda, żele i zalewy o wysokim odprowadzaniu ciepła, gotowe przekładki żelowe (Thermal Pads) a także szereg termoprzewodzących klejów. Uzupełnienie oferty stanowią materiały elektroprzewodzące (rope gel gaskets) oraz primery poprawiające przyczepmość do powierzchni.


Silikony LSR i HTV

Firma Dow Corning to światowej sławy wynalazca i producent silikonów do zastosowania w elektronice oraz w innych gałęziach przemysłu. Oferujemy głownie silikony do zastosowania we wtrysku i w prasowaniu. Dow Corning posiada w swej ofercie silikony LSR, HTV, oleje oraz lakiery. W razie pytań prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.


Silikony RTV

Międzynarodowy koncern Dow Corning, jest wynalazcą i największym producentem silikonów. Silikony stanowią świetne uzupełnienie dla epoksydów i poliuretanów oferując wyśmienite parametry elektryczne w wysokich i niskich temperaturach oraz całkowitą niewrażliwość na wodę oraz większość chemikaliów. W ofercie Dow Corning znajdują się niemal wszystkie typy silikonów: jednoskładnikowe utwardzane wilgocią: na bazie octowej, oksymowej i alkoholowej od płynnych do tiksotropowych past, w różnych kolorach, jednoskładnikowe termoutwardzalne, dwuskładnikowe kondensacyjne i addycyjne, silikony o twardościach od poniżej Sh5 do powyżej Sh70, smary, promotory adhezji, silikony elektroprzewodzące, termoprzewodzące i specjalne. Fluorosilikony odporne na oleje mineralne. Silikon do powlekania transformatorów, maszyn i izolatorów pozwalający na zastosowania napowietrzne.


Kleje i środki smarujące


Firma Dow Corning jest światowej sławy producentem klejów i środków smarujących. Dow Corning jako czołowy dostawca silikonów oferuje szeroką gamę klejów oraz reakcyjnych silikonów termotopliwych. MOLYKOTE firmy Dow Corning to specjalistyczne środki smarne stosowane wszędzie tam, gdzie występują: ekstremalne temperatury, naciski, wysokie obroty, drgania i wibracje, agresywne środowisko oraz gdy konieczne jest smarowanie długookresowe lub smarowanie na żywotność. W ofercie dostępne są smary, pasty smarowe i montażowe, oleje, lakiery ślizgowe, suche substancje smarowe, powłoki antykorozyjne oraz środki penetrujące.


Silikony Dow Corning

Dow Corning jest wynalazcą silikonów i przez wiele lat był na tym rynku monopolistą. Gumy silikonowe Dow Corning były na księżycu wraz z programem Apollo już w latach 70 tych. Po pewnym czasie firma zdecydowała się na uwolnienie patentów i silikony stały się powszechne. Nie zmienia to jednak faktu, że Dow Corning ma największe (najdłuższe) doświadczenie z silikonami co powoduje ogromne zasoby wiedzy na temat produkcji, przetwórstwa i aplikacji gum silikonowych, którym to doświadczeniem firma chętnie dzieli się ze swoimi klientami.Silikon

silikony 1k (uszczelniacze kleje), silikony octowe, silinony neutralne, silikony alkoksylowe, silikony dla elektroniki.

Zalewy silikonowe, gumy silikonowe: LSR, FLSR, HTV, HCR, FSR, PVMQ, VMQ,

Żywice silikonowe

silikony termoprzewodzące

silikony elektroprzewodzące

silikony na kable

silikony na uszczelki

bazy silikonowe

lakiery silikonowe


Więcej informacji o produktach Dow Corning na naszych stronach specjalistycznych:

www.kleje.milar.pl

www.tooling.milar.pl

www.smary.milar.pl

www.elektronika.milar.pl