DOW

DOW (dawniej Dow Corning)

 

Silikony

Międzynarodowy koncern DOW (dawniej Dow Corning) jest wynalazcą i największym producentem silikonów. Silikony stanowią świetne uzupełnienie dla epoksydów i poliuretanów oferując wyśmienite parametry elektryczne w wysokich temperaturach oraz całkowitą niewrażliwość na wodę i większość chemikaliów.
W ofercie znajdują się niemal wszystkie typy silikonów:

  • składnikowe utwardzane wilgocią: na bazie octowej, oksymowej i alkoholowej od płynnych do tksotropowych past, w różnych kolorach
  • 1 składnikowe termoutwardzalne
  • 2 składnikowe kondensacyjne i addycyjne
  • silikony o twardościach od poniżej Sh5 do powyżej Sh70
  • lakiery Conformal Coating
  • zalewy, kleje i pasty termoprzewodzące
  • żele silikonowe, smary, promotory adhezji, silikony elektroprzewodzące i specjalne
  • termoutwardzalne silikony LSR i HCR (HTV)
  • odporne chemicznie fluorosilikony

Żele i miękkie kompozycje dla delikatnych komponentów

Wiele urządzeń elektroniki jest zbyt delikatnych aby narażać je na bezpośrednią styczność z masą hermetyzującą. Firma DOW (dawniej Dow Corning)  proponuje szereg żelów silikonowych o różnej sztywności, które poza wysoką kompatybilnością i odpornością chemiczną posiadają także zdolność „Samoleczenia”, uszkodzone miejsca zasklepiają się i nie dopuszczają do penetracji wilgoci. Szczególnie często żele stosowane są w przemyśle motoryzacyjnych, kolejach, transporcie i zastosowaniach morskich. W ofercie posiadamy także żele termoprzewodzące.

Lakiery i inne materiały dla elektroniki

Specjalnością DOW są lakiery i materiały specjalistyczne. Wśród lakierów można znaleźć lakiery schnące (oparte na rozpuszczalnikach), lakiery utwardzane wilgocią (bezemisyjne, RTV) oraz lakiery termoutwardzalne. Materiały termoprzeowdzące (Thermal Management) stanowią także ważną grupę produktów. W ofercie znaleźć można pasty nieschnące o przewodnictwie 5 krotnie wyższym niż woda, żele i zalewy o wysokim odprowadzaniu ciepła, gotowe przekładki żelowe (Thermal Pads) a także szereg termoprzewodzących klejów. Uzupełnienie oferty stanowią materiały elektroprzewodzące (rope gel gaskets) oraz primery poprawiające przyczepmość do powierzchni.

Silikony LSR i HTV

Firma DOW to światowej sławy wynalazca i producent silikonów do zastosowania w elektronice oraz w innych gałęziach przemysłu. Oferujemy głownie silikony do zastosowania we wtrysku i w prasowaniu. DOW posiada w swej ofercie silikony LSR, HTV, oleje oraz lakiery. W razie pytań prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.

Silikony RTV

Międzynarodowy koncern Dow, jest wynalazcą i największym producentem silikonów. Silikony stanowią świetne uzupełnienie dla epoksydów i poliuretanów oferując wyśmienite parametry elektryczne w wysokich i niskich temperaturach oraz całkowitą niewrażliwość na wodę oraz większość chemikaliów. W ofercie Dow znajdują się niemal wszystkie typy silikonów: jednoskładnikowe utwardzane wilgocią: na bazie octowej, oksymowej i alkoholowej od płynnych do tiksotropowych past, w różnych kolorach, jednoskładnikowe termoutwardzalne, dwuskładnikowe kondensacyjne i addycyjne, silikony o twardościach od poniżej Sh5 do powyżej Sh70, smary, promotory adhezji, silikony elektroprzewodzące, termoprzewodzące i specjalne. Fluorosilikony odporne na oleje mineralne. Silikon do powlekania transformatorów, maszyn i izolatorów pozwalający na zastosowania napowietrzne.

Silikony Dow

DOW jest wynalazcą silikonów i przez wiele lat był na tym rynku monopolistą. Gumy silikonowe DOW były na księżycu wraz z programem Apollo już w latach 70 tych. Po pewnym czasie firma zdecydowała się na uwolnienie patentów i silikony stały się powszechne. Nie zmienia to jednak faktu, że DOW ma największe (najdłuższe) doświadczenie z silikonami co powoduje ogromne zasoby wiedzy na temat produkcji, przetwórstwa i aplikacji gum silikonowych, którym to doświadczeniem firma chętnie dzieli się ze swoimi klientami.

Silikon

silikony 1k (uszczelniacze kleje), silikony octowe, silinony neutralne, silikony alkoksylowe, silikony dla elektroniki.

Zalewy silikonowe, gumy silikonowe: LSR, FLSR, HTV, HCR, FSR, PVMQ, VMQ,

Żywice silikonowe

silikony termoprzewodzące

silikony elektroprzewodzące

silikony na kable

silikony na uszczelki

bazy silikonowe

lakiery silikonowe

Więcej informacji o produktach Dow na naszych stronach specjalistycznych:

www.kleje.milar.pl

www.tooling.milar.pl

www.smary.milar.pl

www.elektronika.milar.pl