Dymax

Dymax

 

Dymax jest prekursorem w produkcji systemów utwardzanych UV oraz lamp i urządzeń ekspozycyjnych.

Specjalnością DYMAX są zastosowania medyczne: igły, cewniki, sprzęt jednorazowy, implanty itp. ale także inne wymagające zastosowania.

Elektronika – lakiery konformalne UV, kleje UV, zalewy UV, spoiwa do wyświetlaczy

Motoryzacja – systemy bezpieczeństwa, montaż podzespołów, maskowanie elementów podczas procesów obróbczych

Optyka – klejenie soczewek, śwatłowodów

Dymax jest jedną z zaledwie kilku firm produkujących lampy UV i własne żródła światła UV (większość montuje po prostu kupione podzespoły). Dzięki zaawansowanej technice produkcji, lampy Dymax charakteryzują się wysokimi mocami i żywotnością co pozwala na skrócenie i potanienie procesów produkcyjnych gdzie stosowane są systemy utwardzane UV.

Wskazówki jak prawidłowo zaprojektować połączenie tworzyw jest opisane w broszurze Work Instruction for Bonding Plastics with DYMAX UV/VIS Adhesives

Klejenie można obejrzeć na You Tube.

Żywice utwardzane UV

Dymax przychodzi z pomocą Klientom potrzebującym materiału, który pozostanie płynny tak długo, jak sobie tego życzą, a potem utwardzi się natychmiast gdy tego zapragną. Oferowane przez firmę kompozycje utwardzane UV stanowią tu idealny materiał. Użycie światła UV pozwala na utwardzenie materiału dokładnie tam, gdzie tego chce i wtedy, gdy oczekuje tego użytkownik. Materiały Dymax świetnie nadają się do klejenia/montażu elementów elektronicznych, powlekania płytek (conformal coating), zabezpieczania elektroniki i elementów przed trawieniem.

Kleje światłoutwardzalne (kleje UV)

Amerykańska firma Dymax to producent specjalnych klejów światłoutwardzalnych, przeznaczonych do różnorodnych zastosowań, szczególnie przydatnych do klejenia poliolefin (polietylen, polipropylen). Pozwalają one zaoszczędzić czas, miejsce i koszty wykonania.

Przy stosowaniu standardowych klejów musimy pamiętać, że nie są one odporne na warunki zewnętrzne. Nadają się zatem tylko do aplikacji, które nie będą narażone na zmiany temperatur, czy tez ciągłe przebywanie w wodzie, śniegu itp. Żywicą utwardzaną światłem UV o podwyższonej odporności na zawilgocenie jest nowy produkt DYMAX 431

Urządzenia do emisji i ekspozycji UV

Dymax jako producent klejów, lakierów i żywic światłoutwardzalnych oferuje własne rozwiązania konstrukcyjne w zakresie źródeł światła UV. Maszyny serii BlueWave zapewniają optymalne doświetlenie UV i niskie rozproszenie przy bardzo konkurencyjnych cenach. Dymax ma również tą przewagę nad konkurencją, że jest producentem lamp własnego projektu. Rozwiązanie to jest dogodne w sytuacji gdy od jednego producenta pochodzi zarówno materiał UV jak i urządzenie, gdyż zapewnia to pełną optymalizację procesu.