Scigrip

Scigrip

 

Propozycje klejów do łączenia metali z różnymi materiałami zawarte są w zestawieniu  SCIGRIP kleje metakrylowe.

 

SCIGRIP Smarter Adhesives Solutions światowy producent strukturalnych klejów metakrylowych. Firma skupia doświadczenia dwóch firm Weld-On i Holdtite. Dzięki silnemu zespołowi badawczo-rozwojowemu, skupia się na rozwiązywaniu konkretnych wymagań aplikacji klientów, jak również poprawie wydajności klienta, aby osiągnąć ostateczny sukces. SCIGRIP jest zaangażowana w produkcji wysokiej jakości produktów i utrzymuje certyfikat ISO 9001 dla wszystkich swoich zakładów produkcyjnych. Posiadają również certyfikaty np. Lloyds, RINA i BRE, które zapewniają wydajność produktu w kluczowych aplikacjach. Dzięki temu mogą być stosowane w branżach takich jak kolejnictwo, automotive, lotnictwo, produkcja jachtów, a technologia 10:1 i 1:1  klejów metakrylowych pozwala na klejenie szerokiej gamy materiałów: metale, kompozyty, tworzywa sztuczne.

Propozycje klejów:

SG 230HV – specjalnie opracowana receptura do łączenia elementów kompozytowych o dużych gabarytach. Klej jest dostępny w różnych wersjach czasu otwartego co pozwala na swobodne nałożenie kleju i spasowanie części. Cecha szczególna to możliwość wypełniania szczelin do kilkudziesięciu milimetrów oraz wydłużenie do zerwania na poziomie 150%.

SG 300 – seria klejów o różnych czasach wiązania. Proporcja mieszania 10:1. Polecane do łączenia zarówno kompozytów jaki i metali. Rekomendowane do łączenia elementów od których wymaga się elastyczności przy cienkich spoinach. Dostępne w kolorze białym i czarnym.

SG 5000 – szybko wiążące pasty o różnych wersjach szybkości wiązania do klejenia termoplastów (PC, PVC, ABS, PS, PET, PMMA) i tworzyw z metalami. Stosowne jako szybkie kleje do wklejania wzmocnień i uchwytów w konstrukcjach kompozytowych. Stosowane także do konstrukcyjnego klejenia metali ? stal, stal nierdzewna, aluminium. Odporny na cykliczne zmiany temperatury (szoki).