Synthene

Synthene

Istniejąca od 60 lat firma Synthene® dzięki bardzo dynamicznemu laboratorium, działu badań i rozwoju oraz bardzo nowoczesnej linii produkcyjnej jest wiodącym producentem nowoczesnych formuł chemicznych mających zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Głównymi gałęziami działalności firmy Synthene są działy produkujące żywice poliuretanowe do technik Rapid Prototyping (krótkie i średnie serie), elastomery poliuretanowe oraz żywice do odlewania.

Żywice poliuretanowe do wykonywania prototypów, elastomery poliuretanowe

Istniejąca od 60 lat firma Synthene, dzięki bardzo dynamicznemu laboratorium, działu badań i rozwoju oraz bardzo nowoczesnej linii produkcyjnej jest wiodącym producentem nowoczesnych formuł chemicznych mających zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Głównymi gałęziami działalności firmy Synthene są działy produkujące żywice poliuretanowe do technik Rapid Prototyping (krótkie i średnie serie), elastomery poliuretanowe oraz żywice do odlewania.

Do wyprodukowania krótkich i średnich serii prototypów można Synthene oferuje linię produktów do techniki Vacuum Casting, jak również łatwe w stosowaniu żywice do odlewania grawitycyjnego (m.in. krystalicznie przezroczystych żywic Cristal). Produkty te pozwalają uzyskać doskonałej jakości funkcjonalne prototypy, duplikaty i modele które po utwardzeniu mają własności mechaniczne zbliżone do typowych termoplastów (PS, PP, ABS, HDPE, PA). Dodatkową zaletą jest możliwość użycia do ich odlania tanich form silikonowych bądź żywiczych.
Wśród elastomerów poliuretanowych znaleźć można wiele kompozycji o różnej elastyczności, twardościach i własnościach mechanicznych. Elastyczne żywice poliuretanowe znajdują szerokie zastosowanie przy produkcji elastycznych form, detali prototypowych jak i bardzo odpornych na ścieranie i rozrywanie części technicznych.